Objevte královské město
PŘIHLÁŠKA

Kontaktní osoba

Historie na každém kroku, regionální gastronomie. To jsou Budějce. Město s více než 750letou tradicí se spoustou impozantních památek a úchvatnou okolní přírodou. Místo, ze kterého si odvezete mnoho nezapomenutelných zážitků.

Informace k ubytování pro organizované skupiny dětí s doprovodem

Ubytování je zajištěno v budově Divadla u Kapličky, Husova 622/45. Předpokládá se vlastní spacák a karimatka.
Účastnický poplatek: 150 Kč/os./noc

Zájem o ubytování uveďte v přihlášce.

Štáb a info

Divadlo U Kapličky, Husova 622/45, České Budějovice
Prostory našeho divadla, kde bude štáb organizátorů akce. Pro účastníky možnost zahřátí a občerstvení v naši malé čajovničce. Chcete si zaimprovizovat na jevišti? Vyzkoušet jak fungují divadelní reflektory a zvuk? Jsme tu pro vás.
Čajovna a divadelní sál po domluvě.

Partneři a záštity

Zájmové body

ZOO Hluboká nad Vltavou

Zima, město, zvířata. Jde to do kupy? Rozhodně ano. Už jste navštívili největší jihočeskou zoologickou zahradu ? Ne? Tak využijte čas prázdnin k prohlídce v rámci Ledových Českých Budějovic..

Ohrada 417, Hluboká Nad Vltavou

děti s ledovou kartou zdarma

pátek - neděle 8.30 - 16.00

Jihočeské muzeum

Několik zajímavých expozic nabízí historická budova Jihočeského muzea. A i když je už po Vánocích, jistě vás zaujme prodejní výstava prostorových knih Pohádkové Vánoce Vojtěcha Kubašty.

Dukelská 1, České BUdějovice

děti s ledovou kartou zdarma

patek - neděle 9.00 - 17.30

FUN SPACE LASER/EXIT ARENA ČB

Už tě nebaví zvířata v ZOO a historie v muzeu? Chce to nějakou akci? Tak tady máme nabídku přímo v centru na náměstí ČB. Laser aréna se svojí laserovou bezkontaktní hrou tě zahřeje i v největší zimě.

Náměstí Přemysla Otakara II. 123/36, České Budějovice

70,- Kč za hru

pátek - neděle 14.00 - 21.00 nebo po domluvě

nutné objednat a domluvit se telefonicky na čísle 704 269 830

Radnice – historická část

Komentovaná prohlídka historických prostor radnice Českých Budějovic, na náměstí Přemysla Otakara II. kam se běžně nedostanete.

nám. Přemysla Otakara II. č.p.1

zdarma

pátek 2. února v 9:00 a 15:00, sobota 3. února v 9:00 a 12:00

Kapacita každé prohlídky je 25 osob.
Rezervace termínu emailem na kancelar@jihocesky-pionyr.cz nebo na 777 793 668.

Turistické informační centrum

Výdej Ledových karet a placek

nám. Přemysla Otakara II. č. 1/1 vchod č. 2

zdarma

Po, St 9:00–17:00 Út, Čt, Pá 9:00–16:00 ​So 9:00–13:00 Ne ZAVŘENO

Doprovodný program

Za budějovickými legendami a pověstmi

Máte rádi pověsti a vyprávění? Zajímá vás historie? Vydejte se s námi proti proudu času do ulic královského města České Budějovice a s okresním hejtmanem Františkem Josefem Křikavou z konce 19. století poodhalte stará zákoutí i strašidelné pověsti, které se předávají z generace na generaci.
Těšit na některá z těchto zastavení:

Piaristické náměstí – pověsti o založení města, o stavbě kláštera, o kamenné žábě a drakovi,
Panská ulice – stará rychta, nejužší dům ve městě
Rabenštejnská věž – povídání o městských hradbách a využití věže
Krajinská ul. – Pražská brána – pověst o městském písaři Šimonovi Plachém
Samsonova kašna – pověst o hlásném Šenflokovi a popravě zbouřenců, jak mušle na kašnu do města branou projíti nemohla
Radnice – k čemu sloužil vídeňský loket a jaké sochy shlížejí z atiky radnice
Česká ulice – Koněspřežka - kterak se do Lince cestovalo, jak se železnice stavěla, kolik to stálo a jak se společnost panu Gerstnerovi za stavbu odvděčila
Piaristické náměstí – kterak sochař Josef Dietrich do města přišel a co zde vše vykonal
Solnice pověst o stateční jeptišce Aloisii

Délka vycházky cca. 60 minut.

sraz na Piaristickém náměstí

pátek 2.2.2024 13.00 a  14.30

Nutná rezervace na emailu kancelar@jihocesky-pionyr.cz
nebo telefonu 777 793 668

Curling

Už jste slyšeli slovo curling? Ještě ne? Nevíte, co to je a jak se hraje? Tak se na to přijďte podívat a vyzkoušejte si s námi tento olympijský sport. Na led potřebujete jen čisté boty, nejlépe tenisky.

zimní stadion Hokejové centrum Pouzar, Evžena Rošického 1756, České Budějovice

zadarmo

pátek 2.2.2024 14.45 - 16.45

Plavby po Malši

40 minut dlouhá plavba začíná naloděním u naší Kavárny VLNNA na slepém rameni řeky Malše. V průběhu plavby uvidíte nejstarší dochované památky - městské hradby včetně hradebních věží a bašt. Proplujete soutokem Malše s Vltavou, pod pěti architektonicky zajímavými mosty a mezi významnými historickými budovami.

Sokolský ostrov 462/1, 37001 České Budějovice 1

120,-dospělí 60,- děti

sobota 3.2.2024 od13.00, 14.00, 15.00

Pro objednané. Kapacita lodi 12 osob
Podmínka je, že Malše nebude zamrzlá,.
Rezervace termínu emailem na kancelar@jihocesky-pionyr.cz nebo na 777 793 668.

Urban game – hra v ulicích ČB

Urban game je outdoorová zábava v ulicích města principem podobná únikové hře. Skupina hráčů na začátku obdrží základní instrukce a batoh se zakódovanými zipy...

Náměstí Přemysla Otakara II. 123/36, České Budějovice

800,- cena za skupinu

pátek - neděle 14.00 - 21.00 nebo po domluvě

nutné objednat a domluvit se telefonicky na čísle 704 269 830
2 - 6 členů ve skupině

Povídání o pejskovi a kočičce

Veselá pohádka Josefa Čapka už skoro sto let baví dětskou, ale i dospělou generaci. Tentokrát v divadelní podobě v podání Marešové divadelní společnosti
v Divadle U Kapličky určitě zpříjemní pozdní nedělní dopoledne vám všem, ale hlavně vašim dětem. Režie Jarka Malinová.

Divadlo U Kapličky, Husova tř. 622/45, České Budějovice

cena pro Ledové České Budějovice je 20,- korun českých ( stále ještě českých )

neděle 4.2.2024 v 11.00

rezervace na emailu kancelar@jihocesky-pionyr.cz
nebo telefonu 777 793 668
Každé dítě obdrží malinkaté překvapení.

Zatím tu nic není

Zatím tu nic není