Plzeň

Plzeň není jenom pivo

Evropské hlavní město kultury pro rok 2015 má historické centrum s barokními a renesančními domy, najdete tu i pár uliček jako vystřižených ze středověku a katedrálu sv. Bartoloměje s vůbec nejvyšší kostelní věží v Čechách. Od roku 1842 se tu vaří skvělé pivo Pilsner Urquell, které Plzeň proslavilo po celém světě.

Kontaktní osoba

Zájmové body

Památník generála Pattona v Plzni

Patton Memorial Pilsen jako jediné muzeum v Česku mapuje postup spojeneckých vojsk od vylodění v Normandii až po osvobození Plzně a západu Čech americkou armádou. V nově otevřené expozici uvidíte také řadu artefaktů z bojišť i osobních předmětů vojáků.

Pobřežní 2220, Plzeň 3-Jižní Předměstí

cena 40,- Kč

objednávky emailem: panuskova@plzen.eu

Pivovar Plzeňský Prazdroj

Vydejte se za poznáním historie pivovarnictví nebo své oblíbené pivní značky. Poznejte autentická místa, kde se zrodila legenda Pilsner Urquell.

U Prazdroje 64/7, 301 00 Plzeň

300 Kč

Černá věž – muzeum rodiny Škodů (Vodárenská věž)

Černá věž – muzeum rodiny Škodů (Vodárenská věž)

Vodárenská (někdy též zvaná Černá) věž v Plzni se nachází na Pražské ulici při vstupu do historického jádra města a je chráněna jako kulturní památka České republiky. Byla také součástí městského opevnění. Podzemní část objektu je nyní součástí prohlídkového okruhu plzeňského podzemí. Nadzemní část pak slouží jako galerie moderního umění, muzeum věnované významné plzeňské rodině Škodů.

Pražská 19, Plzeň

Otevřeno je pondělí - pátek, je nutné se předem objednat zde: https://www.visitplzen.eu/lokalita/muzeum-rodiny-skodu/

Divadlo Alfa

Plzeňské Divadlo Alfa se specializuje na loutková představení a v naprosté většině má ve svém repertoáru inscenace pro děti různých věkových skupin – od pohádek pro děti předškolního věku, přes příběhy pro menší školáky až po loutková představení určená puberťákům. Stačí si jen vybrat z bohaté nabídky představení.

Rokycanská 7, Plzeň

60,- Kč

Turistické informační centrum

Kromě jiného lze zde nakoupit i hromadné jízdenky na všechny 3 dny.

nám. Republiky 290/41, Plzeň 3

Kromě jiného lze zde nakoupit i hromadné jízdenky na všechny 3 dny

Mariánský sloup

Mariánský sloup

Mariánský (morový) sloup na centrálním plzeňském náměstí Republiky před Císařským domem je postaven v barokním slohu. Sloup nechala postavit městská rada roku 1681 jako poděkování za skončení morové epidemie. Statue je zakončena replikou gotické plastiky plzeňské Madony. Je chráněn jako kulturní památka České republiky

Náměstí republiky, Plzeň

Zdarma

Západočeské muzeum

Muzeum nabízí pro školní kolektivy zajímavé programy, vše je o domluvě.

Kopeckého sady 2, Plzeň

Dle informací na webových stránkách

Programy pro školy: https://www.zcm.cz/pro-skoly

Trampolíny JUMP Family s.r.o.

Mnoho atrakcí, nutná rezervace předem a domluva na skupinovém vstupném na emailu: manager.plzen@jumpfamily.cz, platí pouze skákající, doprovod zdarma

Cvokařská 17, Plzeň

130,- Kč skupinové vstupné

Zážitkový okruh Spejbla a Hurvínka

Zážitkový okruh Spejbla a Hurvínka

Zážitkový okruh v okolí boleveckých rybníků, má 5,3 kilometru. Průvodci po stezce v rekreační oblasti jsou dřevěné sochy Spejbla a Hurvínka, hlídají deset stanovišť. Děti i dospělí tam plní pohybová zadání. Jsou tu krásná sochařská díla a na stanovištích zazní dialogy Spejbla a Hurvínka, které se dají načíst QR kódem. Zážitkový okruh Spejbla a Hurvínka je volně přístupný. Start je na hrázi Šídlovského rybníka. Pokračuje rezervací Kamenný rybník ke Kolomazné peci, ke smírčímu kříži, k pískovcové skále Pupek a rybníčku v Arboretu Sofronka. Z něj vede přes novou lávku nad tratí a silnicí k Třemošenskému rybníku a k rybníku Nováček u sídliště Košutka.

Zdarma

Zahrada vzpomínek

Zahrada vzpomínek

Pomocná synagoga v Plzni stála ve Smetanových sadech. V roce 2002 zde byl zřízen pomník obětem holokaustu s názvem Zahrada vzpomínek. Na oblázky v něm umístěné napsali dobrovolníci jména všech židovských obětí z Plzně a okolí, které zahynuly během nacistické okupace.

Smetanovy sady 80/5, Plzeň

Volně přístupné

ZOO

Nejzápadnější z českých zoologických zahrad se nalézá v Plzni. Vznikla již v roce 1926. Jako jediná v České republice je zároveň sloučena v překrásný funkční celek s botanickou zahradou a v centru města má detašovanou moderní expozici AKVA-TERA. Mezi speciality plzeňské zoo patří chov zvířat v přirozených podmínkách.

Pod Vinicemi 928/1, Plzeň

137 děti, školní ceny 105 Kč

Dinopark je zavřený v zimě

Muzeum loutek

Muzeum loutek

Program pro děti - aktuálně - Kameňačka z pytlíku - 60 minut, každý pátek v 10.30 hod, jinak jiné výukové programy nebo jen prohlídka muzea

nám. Republiky 23, 301 00, Plzeň 3

30 Kč děti, 60 Kč dospělí

Velká synagoga

Velká synagoga je třetí největší na světě. Monumentální stavba se dvěma vysokými věžemi a trojlodní dispozicí. Věže jsou vysoké 45 metrů, varhany sestavili bratři Braunerovi z Uničova roku 1893 a ve dvoře synagogy se nachází patrový Rabínský dům, postavený v novorománském slohu.

Sady Pětatřicátníků 11, Plzeň 3

Zdarma

Plzeňské podzemí

Dnes rozsáhlé podzemí se rozrůstalo postupně s výstavbou gotické Plzně, založené okolo roku 1295. Jednotlivé (až třípatrové) sklepy, sloužící ke skladování potravin, propojily štoly aby tak vznikl 750 metrů dlouhý prohlídkový okruh. VSTUP Z BUDOVY PIVOVARSKÉHO MUZEA – Veleslavínova 6, Plzeň Plzeňské historické podzemí.

Veleslavínova 58/6, Vnitřní město, Plzeň

150,-Kč

Muzeum strašidel

Muzeum strašidel

Jedinečná expozice strašidel a pohádkových bytostí z Plzně a Plzeňského kraje. Muzeum strašidel se nachází na nám. Republiky. Dům, je protkán pověstmi, pohádkami, tajemnými bytostmi a strašidly. Počet bytostí se neustále mění, neboť strašidla se prostě objevují a zase ztrácejí.

Náměstí Republiky 33, Plzeň

Skupiny 40,- Kč

Věž Katedrály sv. Bartoloměje

Věž Katedrály sv. Bartoloměje

Věž katedrály sv. Bartoloměje - její špička sahá až do výšky 102,26 metru a je tak nejvyšší ze všech kostelních věží u nás. Vede na ní tři sta schodů a uvidíte celé historické centrum, za jasného počasí bývají dobře vidět vrcholky Šumavy a dokonce i Alpy.

Náměstí Republiky 234/35, Plzeň

Dospělí 90,- Kč, děti 60,- Kč

Ubytování

Apartmány Slovanská

Slovanská 60, Plzeň

smluvní ceny pro kolektivy

6 lidí 2 tisíce na noc

Plavecký bazén

Na stránkách naleznete formulář obsazenosti.

Nám. Generála Piky 42, Plzeň

300 Kč/noc

Stravování

Ranč Šidlovák

Pro zájemce o Hurvínkovu cestu - zde se můžete najíst, zavolejte a domluvte si např. společné jídlo. A ještě vás svezou na koních, rezervace nutná předem, na jejich stránkách i množství turistiky kolem. Info na Facebooku

Gerská 1, Plzeň 1

Dle jídelního lístku

Jídelna u Strejců

Byla otevřena v roce 2001. Denně se zde připravuje 40 druhů jídel včetně ZDRAVÝCH JÍDEL . Každý pátek nabízíme výborné staročeské vdolky zdobené povidly, bílým jogurtem, šlehačkou a tvarohem

Nám. Generála Píky 11, Plzeň

dle výběru, možno domluvit jednotné skupinové jídlo