Karviná

Karviná není tou Karvinou, kterou si mnozí z vás pamatují

Karviná, město, které stojí za to navštívit. Dostanete se k nám vlakem, autobusem, autem, z okolních obcí i pěšky nebo na kole. Najdete zde nové město i historickou zástavbu. Je kulturním, sportovním, místem kvalitního vzdělávání, městem mnoha kultur a národnostních menšin. Karviná je okresním městem a do státních obcí se dostanete pohodlně přímou autobusovou dopravou. Nejblíže je malebná obec Doubrava, která v důsledku masivní důlní činnosti nezanikla, přežila a žije dál. Orlová, která těsně sousedí s Doubravou je ukázkou toho, jak se města musela vyrovnat s důlní činností. Z původní Orlové už zbylo jen Staré náměstí a jeho těsné okolí a nahradila ji Orlová nová, která roste a vyvíjí se. Pro ty, kteří chtějí poznat krásy pohornických krajin, je Karviná a celé Karvinsko to pravé místo k poznávání.

Kontaktní osoba

Kateřina Jachymčáková

17ps.karvina@seznam.cz

Partneři a záštity

Zájmové body

Důl Žofie

Historie černouhelného hlubinného dolu Žofie se začala psát v roce 1871, kdy jej založili podnikatelé bratři Gutmannové. V areálu bývalého dolu Žofie zůstala jako jediná v provozu vodní jáma - čerpací stanice důlní vody, která odčerpává spodní vody z uzavřených dolů a brání tak jejich průtržím do činných dolů.

49.8463294N, 18.4202206E

Orlová

Novou výstavbu i historickou část Staré Orlové, sportovní i kulturní vyžití, to vše najdete na cestě z Karviné do Ostravy.

Doubrava

Naučná stezka, kostelsv. Hedviky, Kostel církve českobratské husitské, památník důlního neštěstí, pekárna Komendir, to je naše krásná Doubrava.

Obchodní galerie

Nádražní 1939/4a, 73301 Karviná

Relax centrum Orlová

Nejen bazén, ale také saunový svět.

Masarykova třída 1315, 73514 Orlová - Lutyně

Dle platného ceníku

Kostel narození Panny Marie

Novogotická stavba dostavěná v počátku 20. století k níž patří soubor soch se schodištěm, ohradní zdi a přilehlý areál zámeckého parku.

Orlová-Město 735 11

Relax centrum Orlová

Nejen bazén, ale také saunový svět.

Masarykova třída 1315, 73514 Orlová - Lutyně

Dle ceníku na stránkách

Doubrava

Naučná stezka, kostel sv. Hedviky, Kostel církve českobratské husitské, památník důlního neštěstí, pekárna Komendir, to je naše krásná Doubrava.

Doubrava 73533

Zdarma

Dančí obora a zoo koutek

Doneste jablka, mrkev a uvidíte, jak se k vám přiženou daňci a věčně hladové kozy.

Park Boženy Němcové Karviná

Historická lázně Darkov

Procházka lázeňskou oblastí Karviné. Doporučujeme navštívit lázeňský park a cestou přes darkovský most dojít až ke Karvinskému moři.

Lázeňská 48/41, Karviná -Darkov

Hasičská zbrojnice

Ukázka hasičské výstroje a výzbroje, vybavení hasičského automobilu

Polská 206/1a Karviná-Ráj

Přírodovědná stanice

Mini ZOO v centru města Karviná.

Kubiszova 23, Ráj, 734 01 Karviná

Kostel sv. Petra z Alkantary

Kde se na náš kostel hrabe Šikmá věž v Pise...To prostě musíte vidět.

Dolní, 733 01 Karviná

Radnice Karviná-Fryštát

Radnice s renesanční věží pochází z konce 16. století s původními renesančními sklepy. Kdo se bude dobře dívat, najde na fasádě něco, co by nečekal.

Fryštátská 72/1, 733 01 Karviná-Fryštát

Kostel Povýšení sv. Kříže

Kostel Povýšení sv. Kříže je jednou z dominant fryštátského náměstí. A co je na něm jedinečné? Krytou chodbou můžete projít do Zámku Fryštát, který stojí v jeho těsné blízkosti.

Pivovarská 11/1a, 73301 Karviná-Fryštát

Zámek Fryštát

Zámek Fryštát. Renesanční zámek v centru Karviné, to byste nečekali, co?

Masarykovo náměstí 1/1 733 01 Karviná -Fryštát

Dle výběru prohlídkového okruhu

Park Boženy Němcové

Prolézačky, procházky a GPS stopovací hra s pokladem na konci.

park B. Němcové, 733 01 Karviná

Karvinské nádraží

FB Zachraňme karvinské nádraží. Chcete vidět koleje, které nikam nevedou? Nádražní budova jako z pohádky, která bojuje o přežití, stojí za návštěvu.

Palackého 538/4, Karviná - Nové Město 735 06

Středisko volného času Juventus

Umíte tvarovat balónky? Zkoušeli jste někdy pískované obrázky? Chcete se něco přiučit? Tak to navštivte Juventus!

U Bažantnice 1794, Karviná-Nové Město 735 06

Základní škola Družby

Základní škola, ve které se pořád něco děje.V pátek i v sobotu tady budou pohybové workshopy, tvořivé dílničky, MINDOK a jeho stolní hry a když se rozhodnete ve škole přespat, přečteme vám pohádku na dobrou noc.

Třída Družby 1383/1, Karviná - Nové Město 735 06

Základní škola Družby

Krásné třídy, teplo a pohádka na dobrou noc.

Třída Družby 1383/1, Karviná - Nové Město 735 06

20,- Kč/osoba/den

Restaurace Orlovka

Na oběd nebo na čaj a kávu.

Staré náměstí 76, 73511 Orlová - Město

Dle jídelního lístku

Restaurace Orlovka

Na oběd nebo na čaj a kávu.

Staré náměstí 76, 73511 Orlová - Město

Dle jídelního lístku

Cukrárna Slivkafé

Máte chuť na něco sladkého, nebo se chcete zahřát horkou čokoládou? Slivkafé nesmíte minout!

U Hřiště 1700/2, Karviná

Sladké Ledové menu